Stříbrná mince Crystal Coin - Vítej na světě 2023

 
  • 1 z 2
 
Dostupnost 2-3 dny
3 990 Kč    
Kód produktu 76264-711
Kategorie Stříbrné dárky
 

Stříbrná mince s českým křišťálem z dárkové řady Crystal Coin s motivem čápa a vrány, symbolizujícími příchod nového děťátka. Tato krásná mince je originálním dárkem do kolébky.

V dávných dobách byli čápi předmětem uctívání po celém světě. Ve starém Egyptě vznešení opeřenci symbolizovali zbožnost a spravedlnost, v Číně nesmrtelnost a v Evropě přinášeli nový život. Germánští pohané věřili, že v bažinách nežijí jen žáby, které jsou oblíbenou čapí pochoutkou, ale také duše nenarozených dětí. Čápi tyto duše lovili a vkládali do těl budoucích matek. Svatby se tehdy konaly při oslavě letního slunovratu na konci června, a když se pak na jaře čápi vraceli domů z teplých krajin, mnoho novomanželek mělo před porodem. Představě toho, že děti nosí čáp, napomáhala i skutečnost, že je sám starostlivým rodičem, který oddaně pečuje o své potomky. 

Čápa na minci doprovází i vrána, která podle některých pověstí nosí rodičům holčičky. 

  • Průměr: 50 mm
  • Hmotnost: 31,1 g
  • Ryzost: 999/1000 Ag

 

Provedení mince
Přední (reverzní) strana pamětní mince zobrazuje miminko zavinuté do šátku, které doprovází nejen čáp. ale i vrána. Uzlíček štěstí nadnášejí balónky, z nichž jeden je tvořen křišťálovým kamenem. Obrázek doplňuje česko-anglický opis VÍTEJ NA SVĚTÉ - HELLO BABY.

Protože mince vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzu jeho atributy – 2 DOLLARS (NZD), rok emise 2023 a státní znak, který je obklopen řadou dětských motivů. 

 

Křišťál je z dílny české sklářské společnosti Preciosa.

Mince je vydána v limitovaném nákladu 1000 kusů. 

 

Dárkové balení
Mince je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení.

Minci dodáváme včetně certifikátu.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: